Σύλλογος μεγάλος ΔΕΝ υπάρχει άλλος!

1 Απριλίου 2012

Ρούντολφ-γκολ και δεν είναι... ψέμα!

Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στον Άρη στο άδειο ΟΑΚΑ, αν και έπαιζε για 30’ με δέκα παίκτες. Το γκολ ο Ρούντολφ και δεν είναι… ψέμα!

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, είχε αρκετές καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι πράσινοι πίεσαν περισσότερο τον Άρη και στο 57’ ο Ζέκα ύστερα από τη σέντρα του Σπυρόπουλου, έχασε μοναδικά ευκαρία για να ανοίξει το σκορ.

Στο 59’ Παναθηναϊκός έμεινε με 10 παίκτες, καθώς ο Σιδηρόπουλος έδειξε την κόκκινη κάρτα στον Σπυρόπουλο. Αστεία η κόκκινη, καθώς ο Σπυρόπουλος λίγο ακούμπησε τον Γιαννιώτα κι εκείνος έκανε θέατρο.

Στο 82’ όμως οι πράσινοι έδωσαν την απάντησή τους στον… Σιδηρόπουλο! Ο Ρούντολφ με σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γράψει το 1-0.

Αν θέλετε να μαθαίνετε πρώτοι όλες τις εξελίξεις στον Παναθηναϊκό κάντε like στην σελίδα του Newspao.gr στο Facebook πατώντας εδώ.