Σύλλογος μεγάλος ΔΕΝ υπάρχει άλλος!

12 Μαρτίου 2011

Την... βούλιαξε!

Kανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν από την αρχή του αγώνα οι πολίστες του Παναθηναϊκού κόντρα στον αδύναμο Ναυτικό Όμιλο Πατρών.

Με ευκολία «καθάρισαν» τις επιθέσεις των φιλοξενούμενων οι «πράσινοι» και στο πρώτο οκτάλεπτο ήταν μπροστά στο σκορ με 4-1. Ο Φάνης Κουντουδιός έκανε μερικές αλλαγές στο δεύτερο οκτάλεπτο, ώστε να ξεκουράσει κάποιους παίκτες με αποτέλεσμα ο ρυθμός του Παναθηναϊκού να πέσει. Πάντως το Τριφύλλι δεν είχε κανένα πρόβλημα και πήγε στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 7-3.

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να μπήκε νωθρά στο τρίτο οκτάλεπτο, ωστόσο κατάφερε μετά το τρίτο λεπτό να ανεβάσει στροφές και να «κλειδώσει» το ματς, καθώς το 10-3 ήταν αδύνατο να ανατραπεί στην τελευταία περίοδο του αγώνα. Με το ματς να έχει κριθεί, ο τεχνικός των «πρασίνων» συνέχισε τις αλλαγές, δίνοντας χρόνο συμμετοχής και στα άλλα παιδιά της ομάδας και το Τριφύλλι πήρε τελικά τη νίκη με 14-6.

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 3-2, 3-0, 4-3