Σύλλογος μεγάλος ΔΕΝ υπάρχει άλλος!

20 Φεβρουαρίου 2010

Χανιά-Παναθηναϊκός 14-10

Πνίγηκε στο Κρητικό πέλαγος το Τριφύλλι που έχασε από τον ουραγό της βαθμολογίας σε ένα παιχνίδι που τίποτα δεν πήγε καλά για τους πράσινους.
Ο Παναθηναϊκός εμφανίστηκε στο κολυμβητήριο των Χανίων μόνο στο πρώτο οκτάλεπτο στο οποίο με καλή άμυνα και λύσεις στην επίθεση προηγήθηκε με 3-1.
Για τα επόμενα όμως 16 αγωνιστικά λεπτά δεν υπήρχε το Τριφύλλι. Η Κρητική ομάδα με επιμέρους σκορ 9-3 καθάρισε
το ματς και η τέταρτη περίοδος ήταν τυπική διαδικασία.
Οι πράσινοι προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση δεν τα κατάφεραν όμως και έτσι υπέστησαν την έκτη ήττα τους στους τελευταίους οκτώ αγώνες.
Το οξύμωρο της υπόθεσης είναι πως από αυτές τις ήττες οι δύο είναι από τους ουραγούς της Α1, δηλαδή τα Χανιά και τον Ποσειδώνα Ιλισίων.

Αρχική / Πόλο / Α1 Ανδρών / Χανιά-Παναθηναϊκός 14-10

20 Φεβ. 2010 21:14 Κώστας Χολίδης

Tags: Α1 Ανδρών