Σύλλογος μεγάλος ΔΕΝ υπάρχει άλλος!

4 Ιανουαρίου 2012

Σαν... νίκη!

Οι απουσίες στοίχισαν στον Παναθηναϊκό, ο οποίος δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από το Αγρίνιο (1-1). Αχαρακτήριστος ο Βοσκάκης αρνήθηκε καθαρό πέναλτι στους πράσινους.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός έφτανε μέχρι την περιοχή του Παναιτωλικού, ωστόσο δεν έκανε κάποια σπουδαία φάση, παρά μόνο κάποια σουτ .

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Βύντρα ανατράπηκε καθαρά, ωστόσο ο Βοσκάκης δεν έδωσε πέναλτι.

Στο δεύετρο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός μπήκε πολύ δυνατά, πίεσε, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ.

Στο 67’ ο Καμαρά έκανε το 1-0 για τον Παναιτωλικό, κάνοντας τα πράγματα πολύ δύσκολα.

Το τελειωτικό χτύπημα ήρθε στο 79’, όταν ο Μπουμόνγκ τραυματίστηκε, αφήνονατς τους πράσινους με 10 παίκτες, καθώς είχαν ολοκληρώσει και τις τρεις αλλαγές.

Στο 87' ο Τοτσέ έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, ωστόσο ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε την επέμβαση του ματς.

Παρόλα αυτά ο Ισπανός, πήρε το... αίμα του πίσω στο 94, όταν από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-1.

Επιμέλεια: Newspao.gr team
Αν θέλετε να μαθαίνετε πρώτοι όλες τις εξελίξεις στον Παναθηναϊκό κάντε like στην σελίδα του Newspao.gr στο Facebook πατώντας εδώ.