Σύλλογος μεγάλος ΔΕΝ υπάρχει άλλος!

24 Αυγούστου 2014

Διπλή... ζημιά!

Ο Παναθηναϊκός ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον τυπικά γηπεδούχο Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ, στην πρεμιέρα της Superleague, αφήνοντας δύο βαθμούς και «χάνοντας» τον Μάρκους Μπεργκ που τραυματίστηκε στο 53' και αντικαταστάθηκε (υπέστη κάταγμα στην κλείδα, θα υποβληθεί άμεσα σε επέμβαση και θα μείνει 2 με 2,5 μήνες εκτός δράσης).

Οι «πράσινοι» πραγματοποίησαν κακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, βελτιώθηκαν στο δεύτερο όταν και δημιούργησαν και έχασαν 3-4 καλές ευκαιρίες απέναντι στους Βοιωτούς που με πολύ καλή αμυντική συμπεριφορά, έβγαλαν «άνετα» το πρώτο 45λεπτο και όχι μόνο «άντεχαν» στο δεύτερο, αλλά προηγήθηκαν στο 77' με τον Κώτσιο.

Η ισοφάριση ήρθε από τον Πράνιτς με πέναλτι στο 84', με τον Παναθηναϊκό να ζητά άλλα δύο πέναλτι, το πρώτο στο 33' για μαρκάρισμα του Κονέ στον Χουχούμη και το δεύτερο στη φάση του τραυματισμού του Μπεργκ (για κράτημα του Τομάς). Δύσκολες φάσεις και οι δύο, με τη δεύτερη να «δείχνει» περισσότερο ως παράβαση.