Σύλλογος μεγάλος ΔΕΝ υπάρχει άλλος!

24 Σεπτεμβρίου 2011

Φιλικό, αλλά έδειξε σοβαρότητα

Ο Παναθηνϊκός νίκησε με 2-0 την Καλλιθέα στο Ελ Πάσο με γκολ του Βύντρα και του Κλέιτον.

Το φιλικό με την Καλλιθέα ήταν αυτό που ζητούσε ο Φερέιρα για να μην χάσει η ομάδα το ρυθμό της, ενώ το πιο σημαντικό ήταν η σοβαρότητα που έδειξαν οι πράσινοι, παρά το γεγονός ότι το παιχνίδι ήταν φιλικό.

Το Newspao.gr σας μεταφέρει την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Παναθηναϊκού με την Καλλιθέα στο «Ελ Πάσο» (16.45).

1' O αγώνας ξεκινάει

3': Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Λέτο, δεν ανησυχεί τον Τακίδη

18': Δυνατό φάουλ του Κουτρουμπή στον Λέτο, με τον δεύτερο να αντιδράει έντονα.

27': Ατομική ενέργεια του Λέτο και σουτ έξω από την περιοχή, ο Τακίδης μπλόκαρε χωρίς δυσκολία.

39΄: ΓΚΟΛ! Ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ στην Καλλιθέα. Ο Λέτο εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά όπως επιτίθεται ο Παναθηναϊκός, ο Καντέ με τακουνάκι στην μικρή περιοχή σήκωσε την μπάλα και ο Βύντρα στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

45': Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

54': ΓΚΟΛ! Ο Παναθηναϊκός πετυχαίνει και δεύτερο γκολ στην Καλλιθέα με εκτέλεση φάουλ του Κλέιτον.

81': Εκτέλεση φάουλ του Κλέιτον, από θέση παρόμοια με αυτή που σκόραρε νωρίτερα, ο Κατσούλης ήταν σωστά τοποθετημένος και μπλόκαρε.

87': Ένταση στο παιχνίδιι αφού μετά από μαρκάρισμα του Ιωαννίδη ο Ματσούκας έπεσε στο έδαφος όμως δέχθηκε κίτρινη κάρτα για θέατρο. Αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν να δεχθεί ένα μπουκάλι νερού στην πλάτη ο Γιόσου Σαριέγκι, χωρίς να υπάρξει ωστόσο συνέχεια στην ένταση...

88': Εκτέλεση κόρνερ του Κλέιτον, ο Καντέ έκανε γυριστή κεφαλιά και η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Κατσούλη.

90' Τέλος αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων

Καλλιθέα: Κατσούλης, Αρκούδας, Βιδάλης, Κουτρουμπής, Αρβανίτης, Καλτσάς, Πρίπου, Πλατέλλας, Μιχαλόπουλος, Κατσίκης, Ντακόλ

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Βύντρα, Καντέ, Μπουμσόνγκ, Σπυρόπουλος, Κατσουράνης, Σιμάο, Ζέκα, Κουίνσι, Πετρόπουλος, Λέτο

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό: Ταμπάκης, Μαρίνος, Σαριέγκι, Ιωαννίδης, Βιτόλο, Φουρλάνος, Μαυρίας, Λαγός, Κλέιτον

4.16 Οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων είναι στον αγωνιστικό χώρο και κάνουν το καθιερωμένο ζέσταμα.

4.20 Με βάσει τους ποδοσφαιριστές που προθερμαίνονται αυτή την ώρα για τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Καλλιθέας, η ενδεκάδα θα αποτελείται από τους Καρνέζη, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Σπυρόπουλο, Σιμάο, Κατσουράνη, Ζέκα, Κουίνσι, Λέτο και Πετρόπουλο.

4.22 Οπαδοί του Παναθηναϊκού παίρνουν θέση στη θύρα 2 και απλώνουν το πρώτο πανό.

4.33 Αυτή την ώρα αποσύρονται στα αποδυτήρια και οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού.

Επιμέλεια: Newspao.gr team
Αν σας αρέσει η δουλειά μας και θέλετε να συνεχίσουμε να είμαστε μαζί σας ακόμη πιο δυναμικά, κάντε κλικ σε μια διαφήμιση από κάτω!